Вступ на програму A-level після школи у Великій Британії

Здобути освіту у Великій Британії прагнуть абітурієнти з різних країн світу. Школи та університети Сполученого Королівства мають бездоганну репутацію і відкривають перед випускниками двері у всесвітньо відомі організації.

Здобути освіту у Великій Британії прагнуть абітурієнти з різних країн світу. Школи та університети Об'єднаного Королівства мають бездоганну репутацію і відкривають перед випускниками двері у всесвітньо відомі організації. Багато британських навчальних закладів очолюють авторитетні світові рейтинги, чому сприяє статус країни як світового фінансового та бізнес-центру.

Переваги освіти у Великій Британії

  • Ефективна мовна практика.
Англійська мова впевнено зберігає статус основної мови міжнародного спілкування. Найкращий спосіб оволодіти нею досконало - вивчення на її батьківщині.

  • Престиж освіти.
Дипломи британських університетів високо цінуються роботодавцями. Завдяки цьому випускники одразу після закінчення навчання працевлаштовуються в провідні компанії галузі та стоять успішну кар'єру.

  • Потужна матеріально-технічна база.
Оснащення вишів дає змогу студентам не лише поглиблено вивчати теорію, а й отримати необхідні для подальшої роботи практичні навички, брати участь у дослідницькій діяльності.

  • Єдині умови для місцевих студентів та іноземців.
Британські навчальні заклади під час вступу та навчання висувають однакові вимоги до всіх учнів незалежно від країни їхнього походження. Успіх студентів залежить виключно від академічної успішності та соціальної активності.

  • Можливість роботи за сумісництвом.
Згідно з чинним законодавством іноземні учні можуть під час навчального семестру працювати до 20 годин, а на канікулах - повний робочий день. Це дає змогу студентам частково компенсувати витрати на навчання.

  • Особлива атмосфера та культурні традиції.
Британська історія та цінності є приводом для гордості всіх жителів Сполученого Королівства. Насичений зустрічами, заходами та екскурсіями студентський час назавжди залишиться в пам'яті у випускників.

Для чого необхідна програма A-level?

A-level є одним з елементів обов'язкової програми освіти на території Англії, Північної Ірландії та Уельсу. Вона розроблена для учнів 16-18 років і відповідає двом останнім рокам навчання в школах і коледжах. Після завершення програми випускники отримують атестат, що підтверджує повну середню освіту (General Certificate of Secondary Education (GCSE) Advanced Level), необхідний для вступу до вищих навчальних закладів.

A-level користується високою популярністю серед іноземних школярів, які закінчили дев'ятий клас і мають намір надалі вступати до британських університетів. Пройшовши програму, вони можуть претендувати на навчання за програмами бакалаврату.

Основна мета A-level - підготувати абітурієнтів до вступу та навчання в британських вищих школах. Результати іспитів, якими завершується програма, відіграють важливу роль для представників приймальних комісій університетів. За ними оцінюються знання та навички учнів, після чого ухвалюється рішення про зарахування на освітню програму.

Особливості структури

A-level передбачає можливість вивчення 45 навчальних дисциплін. З них учню необхідно вибрати від трьох до шести предметів, які мають відповідати бажаній університетській спеціальності. До пропонованих напрямів належать:

  • Біологія.
  • Хімія.
  • Математика та вища математика.
  • Фізика.
  • Економіка та бухгалтерський облік.
  • Бізнес і політика.
  • Англійська література.
  • Психологія.

Ви ще не визначилися з майбутньою спеціальністю? У такому разі в рамках програми рекомендується обрати класичні базові предмети або ті, які даються найкраще.

У структуру A-level входить дві частини:

  • AS (Advanced Subsidiary) - перший рік навчання. Учні обирають для вивчення в середньому три-чотири дисципліни, рідше - п'ять. З 2015 року результати не враховуються при формуванні остаточного атестата програми. Але ці предмети можуть забезпечити додаткові бали під час вступу до університету. Загальна кількість занять - 20-25 годин на тиждень.
  • A2 (AL) - другий рік навчання. Під час переходу на цей етап програми студенти можуть прибрати один-два предмети, у яких відсутня необхідність. За завершеними дисциплінами учні отримають кваліфікацію AS, а за тими, що залишилися, складатимуть іспити наприкінці навчального року. Вони проводяться протягом травня та червня, а підсумкові бали оголошуються студентам у серпні.

Варто зазначити, що спортивні та творчі заняття не входять до офіційної програми й учні відвідують їх одночасно з основним навчанням. Додатково студентам надається можливість брати участь у виконанні незалежної науково-дослідницької роботи "Extended Project", результат якої оформлюється у форматі розширеного есе.

Як формуються бали?

Оцінки за іспити з дисциплін відповідають літерам A, B, C, D, E, де А - найвищий бал, Е - найнижчий. Учні з найвищою академічною успішністю можуть отримати бал А+. Студентам, які не змогли отримати необхідну мінімальну кількість балів з іспиту, присвоюється оцінка U (unclassified).

Вимоги британських університетів до абітурієнтів зазвичай включають абревіатури з оцінок з профільних дисциплін - AAA, ABB, ABB тощо.

Також ВНЗ можуть встановлювати критерії щодо оцінок з конкретних предметів.

Дипломи програми A-level - підтвердження знань учнів, яке визнається не тільки у Великій Британії, а й у низці інших країн світу. Серед них - Ірландія, Нова Зеландія, Австралія, Нідерланди, Індія, Єгипет, Південна Африка.

Переваги програми

  • Золотий стандарт для Великої Британії.
Незважаючи на зростаючу популярність інших міжнародних програм підготовки до вступу до ВНЗ, A-level, як і раніше, залишається пріоритетною для британських вищих шкіл. Тому студентам, які цілеспрямовано обирають університети Сполученого Королівства для вступу, рекомендується вибрати саме цю програму.

  • Вузька спеціалізація.
Програма включає три-чотири дисципліни виключно за профільним напрямом. Завдяки цьому вступникам на технічні спеціальності не треба занурюватися у вивчення мов і літератури, а гуманітаріям - боротися з математичними формулами.

  • Отримання прохідного бала.
Нерідко викладачі стверджують, що набрати мінімальний прохідний бал за A-level простіше, ніж за аналогічною міжнародною підготовчою програмою International Baccalaureate (IB). Вищі оцінки в дипломі IB еквівалентні нижчим результатам під час складання іспитів A-level. Однак прямої відповідності між балами цих програм немає і остаточне рішення завжди залишається за приймальною комісією університету.

  • Можливість онлайн-навчання.
Деякі британські вищі школи, серед яких - Oxford Learning College, надають можливість дистанційного навчання та складання іспитів.

  • Скорочені програми.
Вони пропонуються учням з високою академічною успішністю, вільним володінням англійською мовою. Тривалість навчання для них становить один рік.

Ще один варіант скорочення тривалості програми - вступ до ВНЗ, які приймають студентів зі ступенем As-level і вищими балами з іспитів після завершення першого року навчання.

Недоліки програми

  • Вузька спеціалізація.
Обмежена кількість предметів є як перевагою, так і недоліком A-level. Вивчаючи тільки профільні дисципліни, студенти позбавляються можливості здобути знання із суміжних напрямів, іноземних мов. Вони, зі свого боку, можуть зіграти важливу роль під час вступу до ВНЗ і в процесі побудови кар'єри.

  • Попереднє планування.
Вибір дисциплін для програми вимагає від учнів чіткого розуміння того, яку спеціальність вони хочуть вивчати в університеті. Це означає, що визначитися зі своїм майбутнім необхідно за два-три роки до вступу. Під час проходження програми змінювати напрямок заборонено.

  • Визнання в невеликій кількості країн.
Дипломи A-level котируються в обмеженій кількості держав, включно з Канадою, США, Ірландією, Індією, Таїландом, Німеччиною, Іспанією. Що стосується альтернативної програми International Baccalaureate, вона визнана більш ніж сотнею країн світу.

Де навчаються студенти?

Викладання за програмою A-level ведеться в таких британських школах:

  • Cambridge Tutors College у Лондоні. Вартість навчання становить $55 294 на рік.
  • Bellerbys College у Кембриджі. Вартість навчання - $37 333 на рік.
  • CATS College у Кембриджі, Лондоні, Кентербері. Вартість навчання - $42 172 на рік.
  • Blackburn College у Блекберні. Вартість навчання - $31 600 на рік.

Також іноземні студенти можуть отримати диплом у рідній країні. Так, курси A-level доступні в низці російських освітніх установ (Британська міжнародна школа, Кембриджська міжнародна школа, Британський ліцей лінгвістичної школи).

Як вступити на програму A-level?

Для навчання за міжнародною програмою підготовки абітурієнти мають відповідати таким критеріям:

  • Вік 16-17 років.
  • Наявність атестата про повну загальну середню освіту або довідки про закінчення 10 класів. Низка навчальних закладів приймає на навчання школярів після дев'ятого класу. Дізнатися актуальну інформацію з цього питання можна в приймальній комісії.
  • Виписка з оцінками. Мінімальний допустимий середній бал - 4,0.
  • Наявність сертифіката мовного тестування TOEFL (з результатом не менше 70) або IELTS (з результатом не менше 5,0).
  • Надання заповненої заявки, ксерокопії паспорта, мотиваційного листа, рекомендаційних листів від викладачів.

Нерідко навчальні заклади вимагають додатково пройти співбесіду або скласти внутрішні іспити. Вони включають тестування з англійської мови, математики, написання есе.

Що дає програма A-level випускникам?

Тактика випускників програми безпосередньо залежить від отриманих на фінальних іспитах балів. Існують два основні періоди подачі документів:

  • Clearing. Він починається в липні та закінчується в жовтні. У цей час учні, які отримали нижчі бали, ніж розраховували, можуть зайняти вільні місця у вишах, що залишилися. Щоб дізнатися, на які варіанти вони можуть претендувати, абітурієнтам необхідно звернутися до приймальних комісій університетів.
  • Adjustment. Він триває з середини до кінця серпня і створений для учнів, які набрали вищі бали на іспитах. Їм пропонується подати додаткові заявки та претендувати на зарахування до престижних навчальних закладів.

Які вимоги висувають до абітурієнтів провідні британські ВНЗ?

Щоб стати частиною університетів, що посідають провідні позиції в національних і міжнародних рейтингах, абітурієнтам необхідно отримати на фінальних іспитах найвищі бали з профільних дисциплін:

  • Під час вступу до University of Oxford на спеціальність Biology необхідно надати диплом з оцінками А+АА, з яких обов'язковими є біологія+хімія, математика, фізика. Для спеціальності Computer science обов'язковими є бали А+АА, причому бал А+ слід отримати з інформатики, математики або поглибленої математики.
  • Під час вступу до University of Cambridge також потрібно отримати на іспитах оцінки А+ААА. Для популярного напряму History дисципліною з оцінкою А+ має бути історія.
  • Під час вступу до University of Birmingham на спеціальність Dentistry абітурієнти мають продемонструвати диплом з оцінками з предметів ABB, одним із яких має бути біологія.
  • Під час вступу до The University of Edinburgh на напрям Linguistics у дипломі A-level мають бути вказані бали AAB/ABB. Обов'язковим предметом для вивчення та складання іспиту є англійська мова.

Навчальні заклади Великої Британії

Ми рекомендуємо
Лондон
від 21570 £ на рік
Ньюкасл, Лондон
від 17995 £ на рік
Лондон
від 18430 £ на рік
Дарем
від 19250 £ на рік
Лондон, Ліверпуль, Манчестер и др.
від 9120 £ на рік
Лондон
від 19800 £ на рік
Кембрідж
від 22 227 £ на рік
Манчестер
від 17155 £ на рік
Лондон
від 15495 £ на рік
Оксфорд
від 27 285 £ на рік
Экзетер
від 18495 £ на рік
Кэмбрідж, Челмсфорд
від 11290 £ на рік
Лондон
від 12980 £ на рік
Лондон
від 14900 £ на рік
Кембрідж
від 20000 £ на рік
Портсмут
від 13500 £ на рік
Норвіч
від 15900 £ на рік
Манчестер
від 15995 £ на рік
Хатфілд
від 9000 £ на рік
Лондон
від 13780 £ на рік
Плімут
від 13200 £ на рік
Шеффілд
від 17600 £ на рік
Стєрлінг
від 15995 £ на рік
Лондон
від 9000 £ на рік
Гілфорд
від 16800 £ на рік
біля Йорка, центральна Англія

£41,588 на рік
Лондон

від £32,000 на рік
Оксфорд
15-17 років
від £23,375 на рік
Лондон
14-17 років
£46,845 на рік
Ітон
14-17 років
від £44,100 на рік
Сомерсет

від £38,500 на рік
Брайтон
14-17 років
від £50,460 на рік
Лондон

від £41,000 на рік
Лондон

від £26,000 на рік
Сомерсет

від £28,000 на рік
Уілтшир

від £38,000 на рік
Кардіфф, Уельс
від £40,250 на рік
Тонтон

від £38,550 на рік
графство Кент
£43,353 на рік
12 хвилин від Портсмута
£24,693 на рік
Кембрідж
14-17 років
від £35,000/рік
Кембрідж

від £39,000 на рік
Передмістя Лондона

від £32,892 на рік
Тонтон

від £32,000 на рік
Манчестер
14-17 років
від £35,000/рік
Освестрі, Центральна Англия

від £25,545 на рік
Кентербарі
14-17 років
від £35,000/рік
Кембрідж
14-17 років
від £35,000/рік
від £45,900 на рік
Бірмінгем

від £36,000 на рік
Лондона

£44,220 на рік
Контакти
Володимир Рудешко
Представник навчальних закладів Великобританії.
Я офіційний представник навчальних закладів Великобританії та ваш професійний гід у вступі. Я маю великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають навчатися до Великобританії. Допомагаю вступати на навчання з 2001 року. Я працюю відкрито та прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів. Моя допомога студенам безкоштовна.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Відгуки
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють.
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions