Університети Великобританії

Ефективна допомога зі вступом та підготовкою документів для навчання у Великобританії
Сполучене Королівство може похвалитися великою кількістю добрих вишів. Університети Англії відрізняються за багатьма критеріями: віком, рейтингами, характером навчання тощо. На відміну від інших держав, в яких вузи розрізняють насамперед за рівнем підготовки та ступенями, що присуджуються, у Великобританії основним критерієм відмінності є вік університету. Від цього багато в чому залежить характер навчання, предметні спеціальності, перспективи випускників та ін. Докладніше про те, чим відрізняються університети Великобританії та на що важливо звернути увагу, розповімо далі.

Університети в Англії: від давніх до сучасних

Вік навчального закладу завжди вважався вагомою характеристикою, але у Великій Британії має особливе значення. Тут існують спеціальні позначення Red Brick, Plate Glass та ін, що характеризують вузи. Чим вони відрізняються?

Ancient університети Великобританії

Ця група включає найбільш старовинні та авторитетні вузи, які були відкриті на землях Англії, Ірландії та Шотландії сотні і навіть тисячі років тому.

Найдавніші університети Англії: University of Oxford, University of Cambridge, University of Glasgow, University of Aberdeen, University of St Andrews, University of Edinburg, University of Dublin.

Чим вирізняються такі університети? Основний акцент у підготовці студентів виявляється на академічну складову та дослідницьку діяльність. Практичної підготовки студенти отримують небагато.

Університети Red Brick

Спочатку цим терміном називали університети в Англії, побудовані наприкінці 19 століття у великих промислових центрах країни. Термін з'явився через центральну будівлю University of Liverpool – його виклали з червоної цегли. Першими «Red Brick» вишами були шість навчальних закладів:

1. University of Liverpool,
2. University of Birmingham,
3. University of Leeds,
4. University of Sheffield,
5. University of Bristol,
6. University of Manchester.

Потім до цього списку приєдналися й інші університети Англії, які розпочали свою роботу в період з 1900 по 1963 роки: Cardiff University, University of Dundee, Queen's University Belfast, University of Reading, Aberystwyth University, Bangor University та ін.

Університети Plate Glass

До цієї категорії відносять наймолодші університети Великобританії, які були удостоєні свого статусу у період 1963 – 1992 років.

Університети «Plate Glass» в Англии: University of Essex, Heriot-Watt University, Aston University, Lancaster University, Loughborough University, University of Sterling, Canfield University, University of Sussex, University of York та інші.

Свою назву вони також отримали на честь оздоблення фасадів – нові будинки переважно будували зі скляних блоків.

Нові університети в Англии

Ще одна група включає університети Англії, які раніше мали статус політехнічного інституту, а згодом підвищили кваліфікацію. У країні їх налічується понад 50. Ці навчальні заклади ще не встигли заробити таку ж блискучу репутацію, як старші вищі навчальні заклади, але в ряді предметів можуть забезпечити навчання на високому рівні.

Нові університети пропонують практичнішу підготовку студентів. На особливу увагу заслуговують нові спеціальності – заняття переважно проводять фахівці з реальним досвідом, які допоможуть якнайкраще підготуватися до подальшої роботи.

Університети Великобританії Russell Group

Russell Group – це група вузів Red Brick, яка включає найкращі університети в Англії. Вони мають блискучу репутацію і займають перші позиції в рейтингах країни з академічної підготовки та дослідницької діяльності.

Russell Group була заснована в 1994 році, вона поступово розширює список учасників, сьогодні до неї входять 24 вузи: University of Birmingham, Durham University, Edinburgh University, Exeter University, University of Glasgow, University of Bristol, University of Cambridge, University of Leeds, University of Liverpool та ін.

Не всі найкращі вузи країни вступили до Russell Group, але університети Англії, які є її членами, автоматично користуються великим авторитетом, оскільки для вступу вуз повинен довести, що забезпечує відмінну академічну підготовку студентам і проводить активну та успішну дослідницьку діяльність. Вступити до таких університетів Великобританії складніше, але й перспективи у випускників значно вищі. Також вони можуть запропонувати більше грантів, премій, можливостей навчання за кордоном тощо.

Це не єдине об'єднання університетів у Великій Британії, але найбільш впливове та авторитетне.

Університети в Англії: великі та маленькі, міські або з кампусом

Оцінюючи університети в Англії, важливо враховувати і наступні критерії:

1. Кількість студентів. У країні є як великі вузи з 30-40 і більше тисяч студентів, так і невеликі, розраховані на підготовку 1-2 тисяч студентів. Перші відрізняються великим вибором предметів та спеціалізацій, наявністю студентських клубів тощо, але другі однозначно виграють в індивідуальній підготовці, атмосфері єдності та спільності.

2. Розміщення. Низка університетів має свої кампуси, в межах яких студенти можуть користуватися житлом, аудиторіями, лабораторіями, бібліотеками, кафе, магазинами тощо. По суті це невеликі містечка, які включають все необхідне. Інші вузи розташовані у містах. Як правило, вони мають кілька навчальних корпусів та ряд гуртожитків, які можуть бути як поруч один з одним, так і в різних районах мегаполісів. Проживання та навчання на кампусі безпечніше та подарує кілька років безтурботного студентського життя, але вони будуть достатньо ізольованими від навколишнього світу. Міські університети дозволяють швидше подорослішати та адаптуватися до життя у мегаполісі.

Університети Англії

Ми рекомендуємо
Показати більше
Контакти
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я офіційний представник навчальних закладів Великобританії та ваш професійний гід у вступі. Ми маємо великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають навчатися до Великобританії. Допомагаємо вступати на навчання з 2001 року. Ми працюємо відкрито та прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
м. Київ, бул. Шевченко, 6, оф. 21
+38 (097) 324-78-97
+38 (095) 129-76-16
+1 226 888 4959 (WhatsApp)

international@infostudymail.com
Відгуки
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють.
Рівень знання англійскої
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions