Перш ніж поповнити лави студентів ВНЗ, школярам необхідно пройти дві спеціалізовані програми - GCSE і A-level, після чого скласти відповідні іспити. Як правило, тривалість цих курсів становить два роки, але деякі
коледжі в Англії пропонують прискорені формати - річну програму GCSE і A-level тривалістю півтора року.
GCSEПрограма GCSE (The General Certificate of Secondary Education) еквівалентна вітчизняній середній неповній освіті та відповідає навчанню в 10 та 11 класах. Вона розрахована на студентів від 14 років. Найчастіше на цю програму вступають після 8 класу нашої школи, але якщо ви вже закінчили 9 клас, то можна вступити на скорочену програму IGCSE тривалістю 1 рік.
На класичній програмі протягом двох років школярі вивчають обов'язкові та факультативні дисципліни, загалом близько 8 предметів. Обов'язковим етапом підготовки до складання підсумкових іспитів є пробні mock exams, які дають змогу об'єктивно оцінити рівень знань учнів і ефективно боротися зі слабкими сторонами.
Найчастіше допомогу у виборі основних і додаткових предметів надають професійні консультанти. Фахівці аналізують академічний потенціал школяра, його особисті переваги, дають рекомендації щодо дисциплін і допомагають у складанні розкладу.
До напрямів, які пропонують коледжі Англії після 9 класу в рамках GCSE, належать:- англійська мова та література;
- точні науки (математика, фізика);
- природничі науки (хімія, біологія);
- інформаційні технології;
- підприємництво, економіка, бухгалтерський облік;
- соціальні, гуманітарні науки (стародавні та сучасні мови, історія, географія, філософія, психологія);
- мистецтво (акторська майстерність, гра на музичних інструментах, танці, дизайн).
Оцінки з кожної дисципліни виставляються у вигляді цифр від 9 до 1. Бали від 7 до 9 вважаються найвищими та відповідають літерним оцінкам А та А*, які використовувалися до 2018 року.
Після завершення GCSE учні продовжують готуватися до вступу в старшій школі, навчаючись за програмами A-level або International Baccalaureate (IB).
IGCSEIGCSE являє собою інтенсивну прискорену версію класичної програми GCSE. Деякі
коледжі Великої Британії пропонують студентам, старшим за 15 років, цю річну програму, що включає вивчення 14 предметів із п'яти основних блоків:
- англійська мова;
- науки;
- іноземні мови;
- мистецтво;
- математика.
Серед відмінностей IGCSE слід виділити:- відсутність вищого бала, еквівалентного А*;
- навчальна програма більшості дисциплін не включає курсові роботи та дослідницькі проєкти.
Незважаючи на меншу тривалість, програма IGCSE не поступається класичному формату в якості та дає змогу успішно продовжити навчання на A-level, IB або Cambridge Pre-U.
A-levelПодальше навчання в Англії передбачає проходження програми A-level. Вона розроблялася для учнів у віці 16-18 років і являє собою два останні роки навчання в пансіонах або коледжах. Успішне завершення курсу гарантує отримання атестата про повну загальну середню освіту і вступ до університету.
Головна мета курсу - підготувати школярів до вступу в британські університети. Виходячи з оцінок A-level представники приймальних комісій роблять висновки про знання та навички абітурієнтів. Саме тому вивченню основних і додаткових дисциплін студентам потрібно приділяти особливу увагу.
Коледжі Великої Британії пропонують вивчати до 45 предметів, з яких слід обрати від трьох до шести дисциплін відповідно до майбутньої спеціалізації та академічних інтересів. Серед найбільш популярних напрямів:
- точні науки (математика, вища математика, фізика);
- природничі науки (біологія, хімія);
- підприємництво, економіка, бухоблік;
- політика, історія, географія, філософія, психологія;
- англійська мова, література, стародавні та сучасні мови.
Коледжі Англії пропонують програму A-level, що складається з двох частин:- Перший рік, Advanced Subsidiary. Студенти, як правило, вивчають три або чотири предмети, рідше - п'ять. На тиждень передбачено близько 20-25 годин занять.
- Другий рік, A2. За бажання учні прибирають одну або дві дисципліни, які більше не потрібні. З цих предметів вони зможуть отримати кваліфікацію AS, а з решти необхідно скласти підсумкові іспити.
Паралельно з навчанням школярі відвідують спортивні тренування, займаються творчістю, можуть виконувати незалежну науково-дослідницьку роботу EPQ.
Оцінки з дисциплін, що вивчаються, виставляють у літерному форматі від А, що відповідає вищому балу, до U ((unclassified) у разі неможливості учня набрати мінімальний прохідний бал із предмета. У вимогах до абітурієнтів британські ВНЗ встановлюють оцінки з профільних дисциплін у вигляді абревіатури - АААА, AAB, ABB тощо.
Наша компанія успішно допомагає іноземним учням здобути освіту в Англії після 9 класу або раніше. Якщо вам потрібна консультація кваліфікованого фахівця з вибору
коледжу в Англії, залиште заявку на нашому сайті і ми зв'яжемося з вами.