Університети Англії

Британська вища освіта незмінно користується популярністю в абітурієнтів з усього світу

Британська вища освіта незмінно користується популярністю в абітурієнтів з усього світу. Одні вступають сюди після закінчення школи у своїй країні та завершення спеціалізованих програм підготовки (A-level, IB), інші приймають рішення навчатися в британській середній школі для спрощення процесу вступу. Але всі вони сходяться в єдиній думці: університети Англії - найкраще місце для здобуття престижної конкурентоспроможної освіти. Чим це зумовлено? Давайте розберемося.

Унікальна освітня система

Британська система освіти суттєво відрізняється від механізмів, які діють в інших країнах. Місцеві діти починають здобувати освіту вже у 3-5 років, вирушаючи до ясел, дитячих садочків та підготовчих відділень при приватних школах. Надалі крок за кроком вони наближаються до заповітної мети - програми старшої школи A-level, що дає змогу підготуватися до вступу та поповнити лави провідних ВНЗ Англії.

Незалежно від віку учня і типу навчального закладу діють такі освітні принципи:


 • Активна самостійна підготовка.
В основі британської освіти лежить не зубріння, а виховання в студента вмінь добувати інформацію, аналізувати факти, критично мислити. Саме тому учнів мотивують якомога більше часу присвячувати самопідготовці та всебічному глибокому вивченню дисциплін, особливо профільних.

 • Чудова матеріально-технічна база.
Університети Англії вирізняються інноваційним оснащенням, що дозволяє якісно вивчати предмети. У розпорядженні студентів - сучасні високотехнологічні лабораторії, майстерні, медіацентри, які дають змогу успішно опановувати програму і виконувати власні дослідницькі проєкти.

 • Практико-орієнтоване навчання.
ВНЗ Англії готують фахівців, які здатні брати на себе відповідальність і впевнено виконувати професійні навички. У навчальному плані відсутні суто теоретичні дисципліни, які ніколи не знадобляться в повсякденній діяльності. Усі навички, які опановує студент у процесі навчання, стануть у пригоді йому надалі під час побудови кар'єри.

Університети Англії: види та особливості

Англійські ВНЗ прийнято розділяти на кілька груп залежно від часу заснування:

 1. Група найдавніших університетів охоплює навчальні заклади, які були створені в період з 14 по 17 століття. Найвідоміші представники цієї категорії - Оксфордський і Кембриджський університети. Традиційно в цих ВНЗ Англії здобувають освіту представники британської еліти - діти членів королівської сім'ї, політиків, підприємців. Однак чимало серед студентів Оксбриджа амбітних місцевих та іноземних студентів, які демонструють чудову академічну підготовку і прагнуть реалізуватися як кваліфіковані фахівці в різних сферах.
 2. Червоноцегляні університети Англії - це навчальні заклади, що створювалися на територіях промислових об'єктів у 19 та 20 століттях. Як зрозуміло з назви, саме з червоної цегли було зведено заводські будівлі, що стали згодом кузнею спеціалістів за такими напрямами, як машинобудування, точні науки, інформаційні технології.
 3. Скляні ВНЗ - окрема група університетів, яка з'явилася після закінчення Другої світової війни.
 4. Останній виток історії представляють новітні ВНЗ. До цієї категорії належать політехнічні інститути, які набули статусу університетів Англії 1992 року.

Структура вищої освіти

Прийнято вважати, що саме британська освітня система подарувала світові звичну структуру, що включає такі етапи, як бакалаврат і магістратура.

Бакалаврат

Отримання бакалаврського ступеня залежно від напряму займає від трьох до чотирьох років. В окремих випадках тривалість навчання становить до семи років, якщо йдеться про медицину, ветеринарію або архітектуру.

ВНЗ Англії пропонують такі бакалаврські ступені, як бакалавр:

 • природничих наук (BSc);
 • гуманітарних наук (ВА);
 • технічних наук (EEng);
 • медицини (ВМ);
 • ділового адміністрування (ВВА);
 • права (LLB).

Магістратура

Отримання магістерського ступеня вимагає додаткового одного року або двох років навчання. Магістратура не є обов'язковою, але може знадобитися для подальшого просування кар'єрними сходами. Зокрема, вона необхідна в бізнес-середовищі для фахівців, які хочуть обіймати керівні посади або заснувати власну компанію.

Досить часто студенти після закінчення бакалаврату присвячують кілька років активній трудовій діяльності. За цей час вони можуть оцінити переваги та недоліки обраної сфери, визначитися з необхідністю подальшого навчання та за його доцільності - підготуватися до складання вступних іспитів.

Варто зазначити, що магістратура не завжди відповідає вихідній спеціальності, отриманій на бакалавраті. Нерідкі випадки, коли фахівець обирає суміжний напрямок, що дозволяє повною мірою реалізувати його потенціал.

Для фахівців, які хочуть присвятити себе науковій діяльності, актуальними стануть продовження навчання і ведення дослідницької діяльності в рамках аспірантури та докторантури.

Перспективи випускників

Отримавши диплом ВНЗ Англії, фахівці стають цінними кадрами на ринку праці. Нерідко вони отримують пропозиції про працевлаштування в провідні національні та міжнародні компанії ще в процесі завершення навчання.

На окрему увагу заслуговує програма Graduate route, яка дає змогу всім випускникам після 2021 року оформити робочу візу на два роки та отримати можливість працевлаштування. За відповідності вимогам програми фахівець може залишитися в країні для пошуку роботи незалежно від отриманого ступеня.

Університети в Англії

Ми рекомендуємо
Лондон
від 21570 £ на рік
Ньюкасл, Лондон
від 17995 £ на рік
Лондон
від 18430 £ на рік
Дарем
від 19250 £ на рік
Лондон, Ліверпуль, Манчестер и др.
від 9120 £ на рік
Лондон
від 19800 £ на рік
Кембрідж
від 22 227 £ на рік
Манчестер
від 17155 £ на рік
Лондон
від 15495 £ на рік
Оксфорд
від 27 285 £ на рік
Экзетер
від 18495 £ на рік
Кэмбрідж, Челмсфорд
від 11290 £ на рік
Лондон
від 12980 £ на рік
Лондон
від 14900 £ на рік
Кембрідж
від 20000 £ на рік
Портсмут
від 13500 £ на рік
Норвіч
від 15900 £ на рік
Манчестер
від 15995 £ на рік
Хатфілд
від 9000 £ на рік
Лондон
від 13780 £ на рік
Плімут
від 13200 £ на рік
Шеффілд
від 17600 £ на рік
Стєрлінг
від 15995 £ на рік
Лондон
від 9000 £ на рік
Гілфорд
від 16800 £ на рік
Контакти
Володимир Рудешко
Представник навчальних закладів Великобританії.
Я офіційний представник навчальних закладів Великобританії та ваш професійний гід у вступі. Я маю великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають навчатися до Великобританії. Допомагаю вступати на навчання з 2001 року. Я працюю відкрито та прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів. Моя допомога студенам безкоштовна.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я офіційний представник навчальних закладів Великобританії та ваш професійний гід у вступі. Ми маємо великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають навчатися до Великобританії. Допомагаємо вступати на навчання з 2001 року. Ми працюємо відкрито та прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Відгуки
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють.
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions