A-Level - шлях до навчання в університеті у Великій Британії

Ви хочете бути в центрі інноваційних розробок у будь-якій обраній галузі? Тоді ваш шлях, поза сумнівами, лежить через британський університет. А вступити до нього, своєю чергою, допоможе A-Level.

Велика Британія - одна з п'яти країн світу, які розробили вакцину проти COVID-19, схвалену ВООЗ. Цей прорив був би неможливий без зусиль, які вклали в проєкт іноземні студенти Оксфордського університету. Ваші цілі настільки ж амбітні? Ви хочете бути в центрі інноваційних розробок у будь-якій обраній галузі? Або підкорювати вершини бізнесу та менеджменту - напрямів, які також є одними з найсильніших у Великій Британії? Тоді ваш шлях, поза сумнівами, лежить через британський університет. А вступити до нього, своєю чергою, допоможе A-Level.

Невеликий відступ: що означають іноземні студенти для Великої Британії?

Велика Британія заслужила репутацію глобального наукового центру, але уряд планує піти ще далі, перетворивши країну на "науково-технологічну наддержаву". Ця амбітна мета досяжна, але тільки якщо країна продовжить приймати іноземних студентів і дасть їм можливість працювати пліч-о-пліч із провідними британськими умами в академічних дослідженнях.

Уже зараз іноземні студенти в Сполученому Королівстві роблять безпосередній внесок у передові дослідження і розробку нових технологій. Практично двоє з п'яти (37,1%) аспірантів у Великій Британії є іноземними студентами, які працюють у лабораторіях університетів по всій країні або беруть участь у науково-дослідницьких групах місцевих або міжнародних компаній.

"Світлі голови" високо цінують місцеві роботодавці. Наприклад, власна статистика University of Greenwich показує, що серед учнів програм магістратури в галузях інженерного менеджменту та фармацевтичних наук з промисловою практикою 60% студентів, які перебували на стажуванні, були найняті на роботу тією ж компанією після завершення навчання. Справа за малим - закінчити британський університет.

На старт! Увага!

Багато студентів вважають систему освіти Великої Британії трохи заплутаною. На відміну від більшості звичних систем освіти, британська система унікальна в кількох аспектах.

Однією з її відмінних рис є унікальний перехід між середньою школою та університетом. Саме тут у більшості іноземних студентів виникає найбільше непорозумінь.

У більшості країн світу студенти вступають до університету після закінчення середньої школи. У Великій Британії учні мають пройти етап проміжної освіти та скласти національні іспити, які вимірюють їхній прогрес (A-level). Сенс у тому,
щоб привести академічний потенціал випускників у відповідність до університетських вимог і допомогти їм визначитися, які спеціальності дійсно можуть відповідати їхнім інтелектуальним здібностям.

A-Level ближче

Офіційно відомі як The General Certificate of Education (GCE) Advanced Level або більш звично A-level - це загальний сертифікат про освіту, що є основною кваліфікацією після закінчення школи в Англії, Уельсі, Північній Ірландії, Нормандських островах та острові Мен. Також використовується і як альтернативна кваліфікація в інших країнах. А от у Шотландії студенти отримують Вище шотландське кваліфікаційне свідоцтво.

A-Level передбачає два роки інтенсивного навчання з кількох предметів за вибором студента, результатом чого є присвоєння престижної кваліфікації, що дає змогу вступати до університету.

Зазвичай A-Level проходять у віці від 16 до 18 років як кульмінацію середньої освіти, але при бажанні їх можна вивчати і пізніше, будучи дорослим учнем.

Курси A-Level проводяться коледжами Sixth Form Colleges і коледжами додаткової освіти. По суті, ці два типи установ схожі, за винятком того, що коледжі додаткової освіти працюють окремо від середніх шкіл, пропонуючи ширший спектр курсів і кваліфікацій.

Як влаштовані курси A-level?

A-Level ділиться на два послідовні етапи:

  1. Рівень AS - складають учні віком від 16 до 17 років.
  2. Рівень A2 - складають учні віком від 17 до 18 років.

Наприкінці кожного етапу складається певний іспит для переходу на вищі щаблі освіти.

AS і A2 розбиті на серію модулів, що охоплюють різні тематичні області з кожного предмета. Рівень AS зазвичай фокусується на придбанні та застосуванні знань і навичок, а рівень A2 зазвичай призначений для розвитку навичок аналізу та
критичної оцінки.

По суті, AS-Level знаменує собою перший рік A-Level, коли студенти можуть вивчати додатковий предмет. Більшість студентів отримують кваліфікацію AS у перший рік, тому вони можуть повністю зосередитися на підготовці до повного рівня A на другому році.

Як оцінюються A-level?

Оцінювання A-Level проводиться за допомогою іспитів і курсових робіт, над якими ви працюєте і складаєте під час навчання, а не в екзаменаційний час.

Іспити складаються наприкінці кожного з двох років, у травні та червні, часто після періоду "навчальної відпустки", протягом якого у вас буде час повторити предмети самостійно.

Оцінювання проводиться від A* до U, де A* - це найкраща можлива оцінка (загальний бал 90% або більше), а U - найнижча можлива оцінка. У аркуші результатів виставляються оцінки за окремі модулі та загальний результат.

Скільки предметів мені дозволено вивчати на A-Level?

Формально ви можете пройти стільки предметів, скільки хочете, але...

З академічної точки зору A-Level висувають вищі вимоги порівняно із середньою шкільною освітою. Маючи це на увазі, ми рекомендуємо зосередитися на 3 предметах (або на 4-5, але якщо ви впевнені, що впораєтеся). Якщо у вас уже є план реєстрації в конкретному університеті, потрібно зв'язатися з ним, щоб отримати інформацію, скільки предметів A-Level необхідно для вступу і які бали вони запитують.

Завжди пам'ятайте, що британські університети дуже конкурентоспроможні, і A-Level відіграє важливу роль під час вступу. Зазвичай виші приймають абітурієнтів, які мають щонайменше три A-Level з вищими оцінками з предметів, тісно пов'язаних з їхнім цільовим університетським курсом. Якщо ви візьмете більше трьох предметів, ви ризикуєте розосередити свій академічний потенціал і набрати менше балів.

Які предмети найскладніші?

Важливо пам'ятати, що A-Level складні, і вам потрібно докласти всіх зусиль, щоб досягти успіху. Проте, більшість студентів ставлять природничі науки, такі як математика і хімія, на перше місце за складністю.

Найчастіше в університетах Великої Британії потрібно:

  • Математика
  • Англійська
  • Біологія
  • Фізика
  • Хімія
  • Історія
  • Географія

Які оцінки потрібні для вступу

Вступні вимоги змінюються залежно від типу вашого курсу та школи, яку ви хочете відвідувати в рамках свого A-Level.

Зазвичай до моменту подання заявки на курс A-level вам необхідно скласти 5 випускних іспитів у школі з оцінками від A* до C за британською системою або еквівалент.

Зверніть увагу, що для конкурсних програм навчання ви повинні отримати якомога вищі підсумкові оцінки, щоб мати реальні шанси на вступ.

З усіма кандидатами на здобуття рівня A-Levels проводитимуться співбесіди телефоном або Skype.

2, 1.5 чи 1? Вибір є

Набір варіантів A-Level в академічних закладах Великої Британії виглядає так:

Дворічні курси A-Level (початок у вересні). Учні зазвичай вивчають три або чотири навчальні предмети та IELTS English (якщо потрібно) у перший рік. Складають пробні іспити з усіх предметів наприкінці першого року і продовжують вивчення трьох предметів і IELTS English (якщо потрібно) у другому році.

18-місячні курси A-Level (початок у січні). Студенти зазвичай вивчають 3 курси A-Level та англійську мову (за потреби) протягом п'яти семестрів курсу.

Річні курси A-Level - це найінтенсивніша програма, вона така сама, як і повна програма, але вивчається всього за один рік. Це гарний варіант, якщо ви вже вивчали A-Level і хочете покращити свої попередні оцінки A-Level, щоб подати заявку в найкращі університети Великої Британії.

Підходить також для студентів, які хочуть перейти з інших екзаменаційних систем (наприклад, як курс переведення IBDP в A-Level або з HKDSE).

Один семестр (з вересня по грудень) або два семестри (з січня по червень). Курси A-Level надають іноземним студентам можливість повчитися за кордоном.

Студенти вивчатимуть різні предмети A-Level, які допоможуть їм вирішити, що вони хотіли б зрештою вивчати в університеті у Великій Британії, щоб потім продовжити навчання або повернутися до своєї країни.

Університети в Англії

Ми рекомендуємо
Лондон
від 21570 £ на рік
Ньюкасл, Лондон
від 17995 £ на рік
Лондон
від 18430 £ на рік
Дарем
від 19250 £ на рік
Лондон, Ліверпуль, Манчестер и др.
від 9120 £ на рік
Лондон
від 19800 £ на рік
Кембрідж
від 22 227 £ на рік
Манчестер
від 17155 £ на рік
Лондон
від 15495 £ на рік
Оксфорд
від 27 285 £ на рік
Экзетер
від 18495 £ на рік
Кэмбрідж, Челмсфорд
від 11290 £ на рік
Лондон
від 12980 £ на рік
Лондон
від 14900 £ на рік
Кембрідж
від 20000 £ на рік
Портсмут
від 13500 £ на рік
Норвіч
від 15900 £ на рік
Манчестер
від 15995 £ на рік
Хатфілд
від 9000 £ на рік
Лондон
від 13780 £ на рік
Плімут
від 13200 £ на рік
Шеффілд
від 17600 £ на рік
Стєрлінг
від 15995 £ на рік
Лондон
від 9000 £ на рік
Гілфорд
від 16800 £ на рік
Контакти
Володимир Рудешко
Представник навчальних закладів Великобританії.
Я офіційний представник навчальних закладів Великобританії та ваш професійний гід у вступі. Я маю великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають навчатися до Великобританії. Допомагаю вступати на навчання з 2001 року. Я працюю відкрито та прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів. Моя допомога студенам безкоштовна.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я офіційний представник навчальних закладів Великобританії та ваш професійний гід у вступі. Ми маємо великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають навчатися до Великобританії. Допомагаємо вступати на навчання з 2001 року. Ми працюємо відкрито та прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Відгуки
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють.
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions